Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

Ťažká liečba a takmer nulový príjem. Napriek tomu to nevzdáva

Keď sa človek dostane do situácie, kedy sa musí spoľahnúť aj na ostatných, vo väčšine prípadov je za tým choroba. Pre ženu, ako je Aneta, plná energie a dobrej nálady, bolo najťažšie, že mala zviazané ruky. Počas liečby chemoterapiou nemohla pracovať ani postarať sa o domácnosť. S jej päť ročným synčekom Denisom, o ktorého sa stará sama, prekonali ich najťažšie obdobie života s rakovinou.

Po viac ako roku a pol liečby sa snaží vrátiť do jej normálu pred chorobou. V máji začala chodiť na brigádu a dokáže si tak privyrobiť. Pracuje v elektrotechnickej firme, kde jej vyšli v ústrety s pracovným časom aj typom práce. Anetka sa zatiaľ nemôže veľmi fyzicky namáhať. “Nová práca je pre mňa svetielkom nádeje. Keďže stále nemám schválený invalidný dôchodok a žijem len z prídavkom na malého, čo je 25 eur mesačne,” hovorí Aneta.

Začalo to hrčkou

Zmizla a opäť sa objavila. “Človek nemyslí hneď na to najhoršie a neuteká k lekárovi,” hovorí Aneta. V jej prípade však preventívna prehliadka skončila so zlým výsledkom. Bola to rana, po ktorej nasledovali ďalšie nepríjemné vyšetrenia. Musela skončiť v práci a všetku energiu sústredila na liečbu.

“Mala som na výber dva scenáre, vybrala som si ten ťažší,” hovorí odhodlane. Ženskosť sa dá vnímať rôznymi spôsobmi. Ona robila všetko pre to, aby tú svoju zachovala. Chcela ostať sama sebou po fyzickej stránke aj po vyliečení. Uvedomovala si, že liečba chemoterapiou ju tiež výrazne ovplyvní.

Pre neho je stále krásna

Prišla o vlasy, nedokázala sa postarať o synčeka, pretože bola na dne so silami. “Neviem si predstaviť, že by mi nepomáhali rodičia. Bez nich by som bola ako osamelá mamička stratená,” hovorí s veľkou vďakou v hlase.

Po viac ako pol roku boja a intenzívnej liečby dobré výsledky neprichádzali. Aby si zachránila život, musela nakoniec podstúpiť z jej pohľadu drastickú operáciu. Odstránenie prsníka znášala na začiatku veľmi ťažko. Vyrovnáva sa s tým dodnes. Veľmi ju potešili slová jej priateľa, ktorý jej povedal, že pre neho bude stále krásna.

25 eur na mesiac a do nemocnice 80 km

Anetka stále cestuje 80 kilometrov na pravidelné vyšetrenia a berie hormonálnu liečbu, za ktorú dopláca 20 eur mesačne. Minula už všetky svoje úspory a túto situáciu dokáže zvládnuť len vďaka finančnej podpore jej rodičov a priateľa.

Musí brať vitamíny, ktoré si môže dovoliť len vďaka príspevku od Dobrých anjelov. Jej cesta za vyliečením je dlhá a náročná, ale okrem silnej chuti zvíťaziť, jej pomáha aj ochota dobrých ľudí nezištne pomôcť. Vďaka tomu môže viac síl venovať liečbe a spoločnému času s jej synčekom Denisom.

Ďakujeme, že ste sa rozhodli prispievať mesačne, sumou 10 €


Zadaný email už je zaregistrovaný!
Máte už vytvorený svoj účet?
Prihláste sa alebo Zadajte platbu kartou

Staňte sa dobrým anjelom

a pomôžte rodinám pravidelným príspevkom k malým víťazstvám.


Chcem prispievať každý mesiac
Vlastná suma
Chcem prispieť

Touto sumou (5€) pomôžete jednej rodine zaplatiť benzín na nestu na vyšetrenie.