Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

Každý krôčik je dôvodom na radosť

Má pätnásť rokov a narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Dobrí anjeli jej pomáhajú už dvanásť rokov a aj vďaka tejto pomoci sa Viktória mohla po prvýkrát postaviť na nohy.

“Viktória je typickou tínedžerkou. Rada sa naťahuje so starším bratom a má za sebou už aj prvé zaľúbenie,” hovorí jej mama. Celá rodina túži po tom, aby Viktória žila život podľa jej predstáv. Je to drina, ale výsledky sú a to ich poháňa vpred.

Za každým úspechom je kopec driny

Viki, ako ju prezývajú, má ochrnutú ľavú stranu tela. Aby si zlepšila motoriku a dokázala sa postaviť na nohy, od detstva poctivo cvičí a rehabilituje. Prešli si rôznymi metódami cvičenia, skúsili Vojtovu aj Bobathovu, absolvovali rôzne rehabilitačné pobyty. Aktuálne jej najviac pomáha liečba biologickými preparátmi, cvičenia s fyzioterapeutkou, ktorá k nim chodí dvakrát týždenne a pravidelné pobyty v rehabilitačnom centre v Piešťanoch. Súčasťou rehabilitácií sú masáže aj plávanie. Pokroky sú viditeľné, preto v nich nemôže prestať.

Viki ešte pred piatimi rokmi nevedela udržať v ruke pero. Dnes dokáže písať sama písmená a pekné rovné čiary. Úspechom je aj to, že si vie preložiť pero z ľavej do pravej ruky. Vo vozíku sedí už pekne rovno a dokáže stáť sama a urobiť pár krokov bez pomoci.

Bez pomoci by si nemohli dovoliť intenzívnu liečbu

Tak ako pravidelné cvičenie, aj pravidelná pomoc má veľký význam pre rodiny, ktoré majú výrazne vyššie náklady na liečbu. Vďaka príspevku si môžu dovoliť aj výživové doplnky, rehabilitačné pomôcky na doma alebo špeciálnu ortopedickú obuv. “Ďakujeme Dobrým anjelom za nádej a silu nevzdávať sa. Môžeme si tak dovoliť rehabilitácie, liečbu aj pomôcky, ktoré Viki posúvajú vpred. Každý malý krôčik, je pre nás radosť a nádej zároveň,” pani Janka, mama Viki.

Ďakujeme, že ste sa rozhodli prispievať mesačne, sumou 10 €


Zadaný email už je zaregistrovaný!
Máte už vytvorený svoj účet?
Prihláste sa alebo Zadajte platbu kartou

Staňte sa dobrým anjelom

a pomôžte rodinám pravidelným príspevkom k malým víťazstvám.


Chcem prispievať každý mesiac
Vlastná suma
Chcem prispieť

Touto sumou (5€) pomôžete jednej rodine zaplatiť benzín na nestu na vyšetrenie.