Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

Deťom z Ukrajiny

Mimoriadna pomoc pre rodiny s deťmi z Ukrajiny, kde je ťažká choroba a liečia sa na Slovensku

Na Ukrajine prepukla obrovská tragédia a doplácajú na ňu aj tí najnevinnejší – deti. Nezastavila sa ani pred ničením nemocníc, v ktorých boli liečení. Naša krajina im podala pomocnú ruku a poskytla zdravotnú starostlivosť. Okrem nej však potrebujú aj finančnú pomoc.

Z Ukrajiny do novej krajiny s jedným kufrom

Rodiny sú bez domova, bez práce a väčšinou aj bez otcov rodín, ktorí ostali bojovať za svoju vlasť. Spojme sa a pomôžme mamám ukrajinských detí, ktoré utekajú pred hrôzou vojny aj choroby. Nedokážeme síce liečiť, ale vieme pomôcť. Na našich onkológiách a v zdravotných zariadeniach sú už prvé rodiny a ďalšie prichádzajú.

Staňte sa Dobrým anjelom pre DETI Z UKRAJINY

Ako pomôcť?

Platba platobnou kartou

Zadajte email a výšku pravidelného mesačného daru, ktorým budete podporovať deti a ich rodičov s ťažkou chorobou z Ukrajiny. Po kliknutí na tlačidlo prejdete na platobnú bránu VÚB banky.

Viac o ochrane osobných údajov sa dozviete na https://dobryanjel.sk/oou/

Platba prevodným príkazom

Zaregistrujte si váš email a my vám pošleme všetky údaje potrebné na nastavenie pravidelných platieb, ako je číslo účtu a variabilný symbol. 

Viac o ochrane osobných údajov sa dozviete na https://dobryanjel.sk/oou/

Nová situácia, stále rovnako Dobrý Anjel

Zachovávame naše 3 základné piliere pomoci:

  • Finančné dary prerozdelíme do posledného centa deťom a ich rodičom z Ukrajiny
  • Rodiny z Ukrajiny budú dostávať pravidelnú mesačnú pomoc počas liečby na území Slovenskej republiky
  • Každý darca, ktorý si zaregistruje emailovú adresu, bude dostávať raz mesačne presné, transparentné informácie, ako boli peniaze použité. V tomto pravidelnom emaili darca dostane aj prihlasovacie údaje do spoločného anjelského účtu, ktorý bude zriadený pre tento Mimoriadny projekt. Uvidíte v ňom prerozdelenie finančných darov medzi rodiny z Ukrajiny a ich príbehy.

Základné princípy fungovania Mimoriadneho projektu

Kto dostane pomoc?

Všetky rodiny s deťmi z Ukrajiny na Slovensku, ktoré čelia zákernej chorobe, žiadajú o pomoc Dobrého Anjela a vyhovujú našim pravidlám pomoci. 

Koľko dostanú peňazí?

Rodiny budú dostávať mesačný príspevok v rovnakej výške ako rodiny zo Systému Dobrý Anjel. Financie na tieto príspevky budú však čerpané z projektu Mimoriadnej pomoci. Táto špeciálna pomoc nie je súčasťou Systému Dobrý Anjel, ktorý funguje na Slovensku. Rovnako nebude mať žiaden vplyv na finančné dary, ktoré prerozdeľujeme medzi rodiny zaregistrované v našom Systéme.

Čo ak sa do projektu vyzbiera viac peňazí, ako je potrebné na mesačný príspevok?

Peniaze budú buď použité na mimoriadne náklady rodín alebo budú uložené vo fonde na ďalšie mesiace v prípade nárastu počtu rodín. Pomoc každej rodine bude posudzovaná individuálne v spolupráci so sociálnymi pracovníkmi priamo v nemocniciach a s neziskovými organizáciami, ktoré tiež pôsobia v nemocniciach, ako sú Deťom s rakovinou, Liga proti rakovine, Plamienok, Svetielko nádeje či Svetielko pomoci.

Ako sa o presnom použití finančných prostriedkov dozviem?

Každý, kto sa zapojí do Mimoriadneho projektu bude dostávať presné pravidelné mesačné informácie o použití financií. V pravidelnom emaili dostane aj prihlasovacie údaje do spoločného anjelského účtu, ktorý bude zriadený pre tento Mimoriadny projekt. Uvidíte v ňom prerozdelenie finančných darov medzi rodiny z Ukrajiny a ich príbehy. 

ĎAKUJEME, že pomáhate!