Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

Anjelsky dobré príbehy

Nevšedné príbehy skutočných hrdinov

„Človek nikdy nedokáže nič sám. Sme ľudia a musíme si pomáhať. To
z nás robí ľudí. Verím, že rodiny s deťmi z Dobrého Anjela, budú mať viac radostných dní aj vďaka nám všetkým.“ Zuzana Smatanová

Známe slovenské osobnosti sa spojili, aby nám ukázali, aká dôležitá je pomoc Dobrých anjelov. Mnoho rodín s deťmi, ktoré bojujú s ťažkým ochorením dieťaťa alebo rodiča, sa nie vlastnou vinou dostávajú do finančnej tiesne. Náročná liečba vyžaduje obrovské obety. Vďaka Dobrým anjelom na to ale nie sú samé.

Prinášame vám minisériu 6 príbehov, v ktorej vám rodiny z Dobrého Anjela rozpovedia aké je to žiť s ťažkou diagnózou. Príbehmi sprevádzajú známe slovenské osobnosti, aby rodinám spríjemnili deň a povzbudili ich v náročnej ceste za zdravím.

MIRO JAROŠ A KLÁRKA

Klárka sa narodila s Downovým syndrómom, ktorý spomaľuje vývoj detičiek. Jej mamina sa rozhodla, že urobí všetko preto, aby bola Klárka v dospelosti samostatná. Vyžaduje to z jej strany veľa času, energie a financií. Pesničky Mira Jaroša v Klárkinej izbičke hrajú hádam každý deň. Aj preto sa Miro rozhodol vystrojiť tomuto veselému slniečku milé prekvapenie a zavítal na návštevu.

MIŠO HUDÁK A TIMEJKA
S BIANKOU

Keď celá rodinka prijala pozvanie do popradskej reštaurácie, aby si na chvíľu oddýchli od zvŕtania sa v kuchyni, ešte netušili, že ich tam bude čakať prekvapenie v podobe Miša Hudáka s Čekym. Život dvoch sestier Timejky a Bianky sa totiž točí iba okolo návštev lekárov, liekov a varenia domácej stravy. Obom im totiž bola diagnostikovaná cystická fibróza, diagnóza, ktorá drasticky ovplyvňuje kvalitu aj dĺžku života.

ZUZKA SMATANOVÁ
A AMÁLKA

Amálka prišla na svet s ťažkým zdravotným postihnutím, s ktorým slovenskí lekári nemajú veľké skúsenosti. Musia preto veľa cestovať do zahraničia, absolvovať náročné operácie a rehabilitácie. Zuzka sa preto rozhodla prísť Amálku rozveseliť, a tak zavítala do Amálkinej detskej kuchynky. Pizza, ktorú si upiekli možno skutočná nebola, no jej šťastie z krásne prežitého dňa so Zuzkou áno.

ADAM BARDY A ALŽBETKA

Betka by bola dievča ako každé iné, keby jej do života nebola zasiahla rakovina. Neželá si nič viac, ako žiť normálny život zdravého človeka a zažívať to, čo jej rovesníci. A práve tejto úlohy sa zhostila hviezda slovenských seriálov – Adam Bárdy, ktorý jej ukázal čoho všetkého je aj napriek svojej diagnóze schopná!

SEPAR A TOMÁŠ

Tomáš je 14-ročný chalan, ktorý trpí zriedkavým ochorením kože. Kvôli svojej diagnóze žije v tieni závesov ich bytu, vonku chodí v špeciálnom žiaruvzdornom obleku a sú mu odopreté bežné radosti tínedžera. Separ sa ale nedal a Tomášovi naplánoval deň o akom len sníval! Pozrite si, ako sa Tomášov pohľad na svet a jeho sebavedomie mení, vďaka pochopeniu a podpore rapovej hviezdy.

ROBO VITTEK A DANIEL

Danielovi, ovdovenému otcovi dvoch detí, lekári diagnostikovali rakovinu žalúdka. Vystrašeným deťom musel sľúbiť, že sa z nemocnice čoskoro vráti a všetko bude znova v poriadku. Aby mu zachránili život, museli mu žiaľ vyoperovať celý žalúdok. Robo Vittek ale zistil, že Daniel zbožňuje futbal a rád si ho aj zahrá. Preto neváhal a prišiel ho pozrieť na ich domáce ihrisko, aby si s jeho tímom zahral.