Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

Štvorčlenná rodina a deväť eur na deň

Mladá rodinka zo Šurian žila ešte donedávna bežným pokojným životom. Malú Emku však začali trápiť zvýšené teploty, únava a bolesti hlavy. Po podrobných vyšetreniach prišla nemilá správa. Leukémia. Všetko sa razom zmenilo a ich rutinou je chemoterapia a cestovanie do nemocnice. Emkina mamka je s ňou po celý čas, a preto musela skončiť v práci. Emkin otecko je momentálne nezamestnaný, doma sa stará o mladšiu Leu. Aktuálne žijú z 270 eur mesačne.

Medzi nemocnicou a domovom

Ich súčasná rutina vyzerá tak, že každých deväť dní cestujú do nemocnice
v Bratislave. Tam dostáva liečbu chemoterapiou a profesionálnu starostlivosť. Keď prídu domov, rodičia jej dávajú všetku pozornosť. “Emka sa často cíti zle, a tak sa pri nej s manželom striedame vo dne v noci. Keď má energiu a aspoň trochu sily na koncentráciu, snažím sa s ňou prebrať veci do školy. Nebyť leukémie teraz by končila prvý ročník,” hovorí mama Ivana.

Spolu doma, ale nie je to jednoduché

Keď sa Emka vráti po náročných dňoch strávených v nemocnici, robia všetko preto, aby mala doma pohodlie. Hrajú spoločenské hry, pozerajú obľúbené rozprávky a chodia na prechádzky. Veľmi chýba jej mladšej sestričke, ktorá sa od nej nevie odtrhnúť a chce sa s ňou stále len hrať, aj keď to nie je vždy možné.

Emkina mladšia sestrička Lea je doma s otcom, ktorý sa o ňu stará. Nemôže navštevovať škôlku kvôli pretrvávajúcemu ohrozeniu z nakazenia koronavírusom alebo iných infekcií, ktoré sú nebezpečné pre Emku kvôli slabej imunite. Jedna z najťažších zmien počas liečby leukémie je, že deti prídu o vlasy. Nedávno neznáme dievčatko darovalo Emke svoje vlásky na výrobu parochne. Emka si s novým účesom s radosťou zapózovala na fotkách.

Pomoc je pre nich záchranou

V tejto situácii je ich najväčšou podporou rodina a známi. “Pomáha nám každý, ako môže. Emkina liečba si vyžaduje vyššie náklady na aké sme boli zvyknutí. Veľa minieme na benzín kvôli častému cestovaniu do nemocnice,” hovorí pani Ivana. Emkini rodičia jej chcú dopriať tie najlepšie výživové doplnky a vitamíny, ktoré jej pomôžu ľahšie zvládnuť náročnú a nepríjemnú liečbu chemoterapiou. Aj to jej môžu dopriať vďaka finančnej pomoci Dobrých anjelov.

Ďakujeme, že ste sa rozhodli prispievať mesačne, sumou 10 €


Zadaný email už je zaregistrovaný!
Máte už vytvorený svoj účet?
Prihláste sa alebo Zadajte platbu kartou

Staňte sa dobrým anjelom

a pomôžte rodinám pravidelným príspevkom k malým víťazstvám.


Chcem prispievať každý mesiac
Vlastná suma
Chcem prispieť

Touto sumou (5€) pomôžete jednej rodine zaplatiť benzín na nestu na vyšetrenie.