Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

Čo má spoločné Separ, Robo Vittek a Zuzka Smatanová?

Všetci traja sú ambasádormi Dobrého Anjela a ľudia s dobrým srdcom, ktorí sa rozhodli prekvapiť a povzbudiť rodiny z nášho systému pomoci. Poďme sa spolu pozrieť, kto ďalší sa rozhodol pripraviť rodinám prekvapenie!

V predvianočnom čase od 18. do 23. decembra vám RTVS Jednotka odvysiela minisériu šiestich príbehov, ktoré vám predstavia osudy šiestich rodín z Dobrého Anjela. Ukážeme vám aj skutočných Dobrých anjelov – darcov, ktorí svojimi príspevkami týmto rodinám pomáhajú a menia tým ich život k lepšiemu.

Príbehmi vás budú sprevádzať známe slovenské osobnosti, ktoré s rodinami počas jedného dňa nazbierali spoločné zážitky, podelili sa o svoje skúsenosti a vniesli im tam kúsok svetla radosti do náročného života s chorobou.

Zuzka Smatanová a Amálka

Zuzka si získala Amálkine srdiečko hneď pri prvom stretnutí. Dokonca dostala pozvanie na pizzu do jej detskej kuchynky. Pizza možno skutočná nebola, no jej šťastie z krásne prežitého dňa so Zuzkou áno.

Amálkina prognóza bola, že neprežije už v maminom brušku. Napriek nepriazni osudu Amálka prišla na svet, avšak s ťažkým zdravotným postihnutím, s ktorým slovenskí lekári nemajú veľké skúsenosti. Musia preto veľa cestovať do zahraničia, absolvovať náročné operácie a rehabilitácie. A napriek tomu je Amálka veselé dievčatko. Pozrite si ich stretnutie, v ktorom si aj Zuzka zaspomína na jej ťažké obdobie, kedy ona sama potrebovala pomoc.

Separ a Tomáš

„Ahoj, môže ísť Tomáš von?“ bolo prvé čo sa Separ opýtal Tomášovej maminy, keď ich prekvapil svojou návštevou. Tomáš je 14-ročný chalan, ktorý žiaľ len tak vonku ísť nemôže. Trpí zriedkavým ochorením kože. Kvôli svojej diagnóze žije v tieni závesov ich bytu, vonku chodí v špeciálnom žiaruvzdornom obleku a sú mu odopreté bežné radosti tínedžera. Separ sa ale nedal a Tomášovi naplánoval deň o akom len sníval!
Pozrite si, ako sa Tomášov pohľad na svet a jeho sebavedomie mení, vďaka pochopeniu a podpore rapovej hviezdy.

Adam Bárdy a Alžbetka

Betka by bola dievča ako každé iné, keby jej do života nebola zasiahla rakovina. Kvôli ochoreniu jej museli odstrániť polovicu pľúc, pridružili sa rôzne alergie a epilepsia. Neželá si nič viac, ako žiť normálny život zdravého človeka a zažívať to, čo jej rovesníci.
A práve tejto úlohy sa zhostila hviezda slovenských seriálov – Adam Bárdy, ktorý jej ukázal čoho všetkého je aj napriek svojej diagnóze schopná! Adamovou záľubou je totiž skalné lezenie. Čo myslíte, zvládla Betka vyliezť svoju prvú horolezeckú cestu?

Robo Vittek a Daniel

Nečakal, že tak krátko po smrti svojej manželky príde ďalšia životná rana. Danielovi, ovdovenému otcovi dvoch detí, lekári diagnostikovali rakovinu žalúdka. Vystrašeným deťom musel sľúbiť, že sa z nemocnice čoskoro vráti a všetko bude znova v poriadku. Aby mu zachránili život, museli mu žiaľ vyoperovať celý žalúdok.
Robo Vittek ale zistil, že Daniel zbožňuje futbal a rád si ho aj zahrá, keď sa cíti zdravotne v poriadku. Preto neváhal a prišiel ho pozrieť na ich domáce ihrisko, aby si s jeho tímom zahral. Neostalo to však iba pritom, pripravil pre Daniela ešte jedno milé prekvapenie, aby mu splnil jeho futbalový sen.

Mišo Hudák a Timejka s Biankou

Život dvoch sestier Timejky a Bianky sa točí iba okolo návštev lekárov, liekov a varenia domácej stravy. Obom im totiž bola diagnostikovaná cystická fibróza. Ich rodičia im tak musia neustále zabezpečovať a variť vysoko kalorickú a na suroviny veľmi kvalitnú stravu, čo v tejto dobe nielen časovo ale aj veľmi finančne náročné.
Keď celá rodinka prijala pozvanie do popradskej reštaurácie, aby si na chvíľu oddýchli od zvŕtania sa v kuchyni, ešte netušili, že ich tam bude čakať prekvapenie v podobe Miša Hudáka s Čekym. Táto známa dvojka im tak pripravila príjemné chvíle, aby na jeden deň zabudli na svoje starosti.

Miro Jaroš a Klárka

Klárka sa narodila s Downovým syndrómom, ktorý spomaľuje vývoj detičiek. Jej mamina sa ale správne zaťala a rozhodla sa, že urobí všetko preto, aby bola Klárka v dospelosti samostatná. Vyžaduje to z jej strany veľa času, energie a financií. Jej odmenou je však úžasná veselá nátura malej Klárky.
Pesničky Mira Jaroša v Klárkinej izbičke hrajú hádam každý deň. Aj preto sa Miro rozhodol vystrojiť tomuto veselému slniečku milé prekvapenie. Uhádnete ako Klárka zareagovala?

Chcete sa o nevšedných osudoch skutočných hrdinov z Dobrého Anjela dozvedieť viac? Prijmite naše pozvanie na sledovanie Anjelsky dobrých príbehov každý deň od 18. až do 22. decembra o 15:40 a 23. decembra o 13:00 na Jednotke!