Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

Rozmýšľame, kto komu pomohol viac

Rozmýšľame, kto komu pomohol viac

Ninka
Či Ninka nám, alebo my jej. Ninka bola s Dobrým anjelom spojená takmer od začiatku. Bola tvárou viacerých reklamných kampaní a popritom prešla dvakrát veľmi náročnou onkologickou liečbou. Leukémia prišla prvýkrát, keď mala dva a pol roka. S mamkou si vždy hovorili, že má bacila, ktorý vyzerá ako stonožka a má veľa farebných ponožiek.
Zdenka, jej mama je prototypom úžasne silnej ženy. Stala sa našou priateľkou a bolo veľkou inšpiráciou sledovať, ako si poradila s obrovskými problémami – ochorením jej dcéry a rozpadom manželstva, z ktorého mala ešte jedného maličkého syna. Choroba vie rodinu finančne zruinovať. Aj Zdenka bola celý čas s dcérou v nemocnici. Trvalo to roky. Cestovať 120 km pravidelne na detskú onkológiu do Bratislavy a aspoň na chvíľu, vždy keď sa dá, domov, za druhým dieťaťom je náročné. Aj finančne pre nikoho, kto má takmer nulový príjem. Pravidelná pomoc z Dobrého anjela takýmto rodinám veľmi pomáha. Zdenka však tiež bola oporou aj ďalším mamám a deťom. Zabávala ich vždy, keď sa to dalo. Obehla s malým vianočným stromčekom všetky izby a spievala im pesničky.
Výnimočná žena. A výnimočná dcéra. Keď Ninka prvý raz porazila leukémiu, to už bola známou, lebo naspievala do reklamy pesničku „Moja mamička ľúbi ma…“ všetci sme chceli oslavovať. Zdenka okamžite požiadala o vyradenie zo Systému Dobrý anjel s vetou: „Pomáhajte druhým, veľmi to potrebujú.“ Sama pritom mala ešte čo robiť, aby sa z problémov dostala.
Stonožka s farebnými ponožkami však zaútočila druhýkrát, to sa bohužiaľ veľmi často stáva, a Ninka so Zdenkou opäť skončili na onkológii. Ninka mala vtedy šesť rokov. Prijali sme ich znova do Dobrého anjela. Keď prešla Ninka transplantáciou kostnej drene a veľkými komplikáciami, boli sme pár dní všetci ticho. Popri tom sme pomáhali tisícom ďalších rodín a uvedomovali si, aké je to veľmi dôležité a akí sú Dobrí anjeli skvelí.
Ninka s mamkouNašťastie Ninka je po mame a všetko zvládla. Keď jej vyrašili znova vlasy, tentoraz kučeravé, stihla spolu s nami natočiť ďalší reklamný spot: Modlitbička. Nikdy od nás nič nechceli, vždy, keď sa im polepšilo, hneď prosili, aby sme im prestali posielať pomoc. Jediným ich cieľom bolo pomáhať spolu s nami.
Dnes sú obe Dobrými anjelmi a prispievajú každý mesiac iným rodinám. Stretli sme sa nedávno na chate. Vyobjímali sme sme sa a ja som ich poprosila, či by sme do novín nemohli rozpovedať ich príbeh. Napriek tomu, že chcú žiť svoj tichý a pokojný život, súhlasili. “ Pretože to pomôže. Nech maminy veria, že sa to dá zvládnuť. A ľudia, že každá pomoc má zmysel.“ (LK)