Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

POMÁHAME NA CELOM SLOVENSKU TISÍCOM RODÍN

POMÁHAME NA CELOM SLOVENSKU TISÍCOM RODÍN

margitaanatalkastr3Hovorí sa, že nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch. A zatiaľ, čo v jednej rodine je veľa zdaru, druhá zoberie na svoje plecia aj dvojitý kríž. Natálka z Oravy je najmladšia z troch súrodencov a od apríla 2015 sa lieči na leukémiu. O päť mesiacov neskôr diagnostikovali onkologické ochorenie aj jej mamke. Pre rodinu je to veľká psychická ale aj finančná záťaž. Bez pomoci Dobrých anjelov by to nezvládli.

V Dobrom anjelovi máme 95 rodín, kde sú až dvaja členovia ťažko chorí a 700 rodín, kde je onkologickým pacientom rodič.

jakubkofabisik-2-str3Jakubko  z Košíc má svalovú dystrofiu. Prognóza, ktorá zraňuje milujúcich rodičov a dieťa oberá o silu v svaloch. Kým jeden deň urobí ešte krok, druhý deň mu už nohy nahrádzajú kolieska. Potrebuje neustálu pomoc, kým kráča, dvíhanie zo zeme, kým sa chce hrať, asistenciu ako pri maličkom dieťati hoci má už  šesť rokov. Choroba sa liečiť nedá, no zmierniť jej tempo dokáže podporná liečba a vitamíny, ktoré stoja nemalé peniaze. Je potrebné absolvovať aj pravidelné návštevy lekárov a konzultácie na trase Košice Brno. Rodinám detí so svalovou dystrofiou sa zíde každá pomoc, ktorá zvýši kvalitu života dieťaťa a vyčarí úsmev aj na unavenej tvári rodiča.

Dobrí anjeli pomáhajú 91 rodinám, kde dieťa trpí svalovou dystrofiou. Pomáhajú aj deťom s detskou mozgovou obrnou, cystickou fibrózou  a chronickým ochorením obličiek.

ferko3Ferkovi vzala rakovina nohu. Zatiaľ čo si jeho priatelia užívali život, on trávil mesiace na onkológii. Oporou mu bol v nemocnici otec, mamka bola doma s dvoma mladšími súrodencami. Trpeli onkologickým ochorením člena rodiny rovnako ako trpela aj ich finančná situácia. Cesty aspoň pre pár spoločných chvíľ z Oravy, strava v Bratislave pre otca, vitamíny… všetko predstavuje veľké náklady pri veľmi malom príjme. Popri tom  bolo potrebné platiť šeky a plány na opravu strechy museli ísť bokom. Ferko sa postupne zotavuje z liečby a zvyká si na protézu. Rodina sa ešte dlho bude zbavovať strachu a problémov. Ale Ferko je silný. A my stojíme pri ňom.

Pomoc Dobrých anjelov poberá 563 rodín, kde niektorú zo závažných diagnóz trpí tínedžer vo veku od 14 do 18 rokov.