Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

Čriepky

Pozdrav pre všetkých Dobrých anjelov  (14.5.2015)

Barborka a jej mamka sú od minulého týždňa hospitalizované na detskej onkológii a my im držíme palce, aby sa čo najskôr dostali domov. Dobrí anjeli, ďakujeme, že stojíte aj pri nich!

Pozdrav pre všetkých Dobrých anjelov  (14.5.2015)

Dnes top mail! Niektoré deti majú sviatok aj viackrát do roka. Zaslúžia si ho! Tento hrdina má dnes trinásť a hráva futbal. Ďakujeme anjeli.

Deň matiek  (10.5.2015)

Sheronka tiež ľúbi svoju mamu.

Dobrý deň, môžete k nám prísť prosím urobiť kontrolu?  (6.5.2015)

Predstavte si, že zavoláte na daňový úrad: “ Dobrý deň, môžete k nám prísť prosím urobiť kontrolu?“ Tak takto nejak to funguje u nás s audítormi. Sami si každý rok zavoláme na kontrolu audítorov z prestížnej spoločnosti Pricewaterhousecoopers, aby nám skontrolovali a potvrdili, že každý príspevok od vás odišiel k príjemcom pomoci do posledného centu. Sedia u nás s riaditeľom Jankom Dobákom hodiny, dni a veru nás nešetria. 
Ročne k nám príde viac ako 660 000 príspevkov. A zase všetko sedí. Správu audítora vždy zverejňujeme. Dôvera je dôležitá. Ďakujeme, že nám dôverujete! Ak máte v okolí niekoho, kto stále neverí, povedzte mu prosím aj o tomto.

LEN 5 MINÚT  (5.5.2015)

Človek je krehký. Rakovina duše je niekedy horšia ako rakovina tela. Dnes 5.5. Liga pre duševné zdravie vyzýva , aby sme aspoň 5 minút hovorili o tom, čo nás trápi, bolí. V Dobrom anjelovi vidíme tak veľa zúfalstva, depresie. Ale aj nádej a odvahu. Nepoddávajme sa. Dokonca aj my, ktorí nemáme veľké problémy, sa niekedy skutočne trápime. Ale spoločne s priateľmi, rodinou, a možno aj s úplne neznámymi ľuďmi – Dobrými anjelmi sa dá všetko lepšie zvládnuť.

AJ SLZY BOLI (20.4.2015)

Marek je na liečení v Starom Smokovci a tak nás prišli pozrieť. Marek celý čas počúval pesničky na mobile, to ho upokojí. Inak to má jeho rodina veľmi ťažké. A nielen finančne. Urady sa tiež nepretekajú v ústretovosti. Nestačíme sa niekedy čudovať. Najviac ich však trápi, že Marek im nedokáže povedať, čo chce, čo ho bolí. Mamka už sama všetko nezvláda. ALE táto rodina drží pokope. Bolo veľmi dojímavé byť s nimi. Väčšina rodín tlak nevydrží a rozpadne sa. Táto drží pokope, ocko musel zmeniť zamestnanie, aby mohol doma pomáhať. A aj v Tatrách chcel byť s nimi, hoci si to celé musel doplatiť z teraz už nižšej mzdy. Naozaj krásna a silná rodina. A celý čas so slzami opakovali jedno: “ Ďakujeme!“

NARODENINY  (16.4.2015)

Martinka z Kežmarku má práve dva rôčky! Oslavuje ich ale bohužiaľ v Košiciach na onkológii. Toto je dnešná fotka malej oslávenkyne. Ľahké to jej rodina nemá. Niekoľko operácií kvôli nádoru na mozgu, neustále cestovanie. Keby každý bol niekoho Dobrým anjelom, aj narodeniny by mali deti veselšie. Každý Dobrý anjel presne vie komu pomáha a každý jeho príspevok ide celý takýmto rodinám. Martinka naša, prajeme Ti k narodeninám presne to, čo si najviac praje tvoja mamina – zdravie.

ODVÁŽNEJŠÍ NEŽ VÝSADKÁRI  (16.4.2015)

Pri niektorých ľuďoch sa vám zastaví dych. Napäto čakáte, až sa v tichosti, v ktorej žijú, aspoň na chvíľu ozvú. A potom vás fascinuje ich odvaha a optimizmus. Taká je Timea. Takí su mladí, ktorí bojujú s rakovinou. Nikto z nás si nedokáže predstaviť čím prechádzajú. Ich rodina je ako záhrada, ktorú pustoší tornádo. Oni ruže, sa neohnú ani na chvíľu. Prechádzajú peklom. A predsa sa vedia usmievať. Takí sú..mladí a odvážnejší než výsadkári v nasadení. Jedinou ich zbraňou je nádej, optimizmus a ľudia okolo nich. My všetci. Nikdy vám nedokážeme opísať, aké to celé skutočne je. A nikdy vám nedokážeme opísať, akú obrovskú vďaku za vašu dôveru a každú pomoc cítime.

ČO BUDE MAŤ ODDNES PÁPEŽ FRANTIŠEK NA STOLE? (9.4.2015)

Nestáva sa to každý deň. Dnes nám volal prezident. A z návštevy Svätého otca:-) Andrej Kiska dnes navštívil pápeža Františka a okrem oficiálneho daru mu dal svoj dar súkromný. Takýto odznak, ktorý nosil počas celého svojho pôsobenia v Dobrom anjelovi.
Dobrí anjeli aj Svätý otec majú spoločnú dôležitú vec: záujem o trpiacich. 
Pápež František povedal, že ho bude mať stále na stole.
Svätý otec, ďakujeme!

PALEC HORE PRE PETRA VELITSA A VŠETKÝCH DOBRÝCH ANJELOV (31.3.2015)

Cyklista Peter Velits je Dobrým anjelom už roky. Keď mu nedávno vláda navrhla odmenu 3000 eur, tiež sa ňou, popri pravidelnom prispievaní, rozhodol podporiť rodiny z Dobrého anjela. Veď koľko detí sa športu nemôže venovať práve kvôli boju s ťažkou chorobou. Peťo im tento boj spolu s Dobrými anjelmi (aj jeho brat Martin je Dobrým anjelom) pomáha zvládnuť.
Tak sme sa dnes zišli, aby sme mu poďakovali. Ale aj popriali skoréuzdravenie. Už o dva dni ho totiž čaká operácia. Fotil najlepší fotograf: otec a tiež slávny športovec Ladislav Velits:-) (týmto mu ďakujeme aj za trpezlivosť:-) A Peťovi prajeme skoré zotavenie! Aj jeho bratovi, ktorý sa tiež zranil. Dobrých ľudí a dobrých športovcov Slovensko potrebuje ako soľ!

„A je tu MAREC – MESIAC KNIHY“ (1.3.2015)

Lucka rada číta tie o krtkovi.Dnes by sme sa chceli poďakovať všetkým MARTINUSÁKOM, zákazníkom kníhkupectva Martinus.sk, ktorí poslali do anjelských rodín už takmer 220 000 EUR a každý mesiac pomáhajú! Keď sme spoločne s priateľmi z Martinusu vymýšľali zaokrúhľovanie nákupu, nečakali sme, že to takto super dopadne! ĎAKUJEME! Knihy sú vzácnosť. Aj cez ťažké chvíle nás prenesú do sveta fantázie a dobrodružstiev. Ľúbime knihy! Ľúbime Dobrých anjelov!

„Slniečko“ (27.2.2015)

takto najčastejšie pomenúvajú rodičia svoje deti s Downovým syndrómom. Aj Zuzanka je Slniečko. Vyžaduje si veľa starostlivosti, dáva veľa lásky. Bohužiaľ súčasťou života Slniečok sú aj časté operácie srdca. Aj naša Zuzka tým prešla.Slniečka, držte sa! Dobrí anjeli pomáhajú.

Martinka z Kežmarku (24.2.2015)

leží na detskej onkológii a práve sme ju prijali aj do Systému Dobrý anjel. Ďakujeme každému, kto je Dobrým anjelom a prosíme ďalších, pridajte sa k nám. Stačí pár eur, možno euro. Aj more je z kvapiek! Tieto rodiny to majú veľmi ťažké! Neustále cestovanie, doplnková liečba, strata zamestnania…Bez nás to nezvládnu! Ďakujeme za zdieľanie. (PS: Martinka, drž sa, nech je z teba raz veľká slečna:)

Návšteva (19.2.2015)

Už ste skúšali zoradiť trojičky na spoločnú fotku? Oplatí sa vyskúšat:-))))))

Matky sú úžasné! (13.2.2015)

Sylvia sa sama stará o týchto štyroch fešákov a oni jej to oplácajú láskou. A hoci má toho na pleciach naozaj veľa, kedže jeden z trojičiek potrebuje neustále rehabilitácie a starostlivosť, aj na dne síl sa usmieva. Lebo chce, aby jej deti boli šťastné. Ďakujeme, že ste ju v problémoch nenechali samú Anjeli!

Dávidko (6.2.2015)

ktorému Dobrí anjeli pomáhajú, aspoň na chvíľu vymenil invalidný vozík za boby.

Vaša pomoc má zmysel! (1.2.2015)

Laura dlhé obdobie bojovala s nádorom v brušku a čas trávila na onkológii. Bráško a Dobrí anjeli jej boli oporou. Dnes sa tešíme, že to aj vďaka tejto opore zvládla…a takto sa môže tešiť zo zimy:-) Vaša pomoc má zmysel!

Život je ako hra Človeče nehnevaj sa (28.1.2015)

3 roky bojuje s rakovinou. Vdova. Má metastázy. Dcéra je prváčka na strednej. A toto je jej výrok. Pri týchto ľuďoch si väčšina z nás uvedomí, že má stále šestku

Pýtam sa jej: „A ako mám napísať? Timi? Timejka?“ (27.1.2015)

A ona, že“ je to jedno. Len ich pozdravte.“ Takže Dobrí anjeli pozdravuje vás z onkológie Timi. Tohto roku oslávi krásnych štrnásť. Predtým ju ale čakajú chemošky a náročná operácia. Mamka je celý čas s ňou.Ďakujeme, že pomáhate! A Timi (Timejka) Ty sa drž! Sme s Tebou! Veľký lajk odvahe!

MAMIČKA – bez nej sme stratení. (21.1.2015)

Helena sa sama stará o ťažko postihnutého syna Mária a jej najväčšou oporou jej bola mamička. Bohužiaľ na Vianoce mamička-babička podľahla rakovine. Ale my ju samú nenecháme. Helenka, sme s Tebou! A ďakujeme všetkým mamičkám-babićkám. Máme vás radi!

Lucka (7.1.2015)

Lucka sa konečne môže po ťažkej onkoliečbe vyváľať v snehu. Posiela Dobrého snehového anjela pre všetkých Dobrých ľudí.

Dobrá motlitba pre rok 2015 (1.1.2015)

Ďakujeme roku 2014 a všetkým, ktorí ho urobili takým skvelým a preleťme do roku 2015 na krídlach modlitby.

Robíte veci, ktoré majú zmysel! (23.12.2014)

Sme dojatí, pretože Lucke a tisícom detí vraciate nádej a ľudskú dôstojnosť! Áno, je to táto Lucka :-)) UŽITE SI SVIATKY!

Táto skromnosť a solidarita nás vždy dojme . . . (18.12.2014)


LISŤ JEŽIŠKOVI (8.12.2014)

Lujzička len nedávno oslávila dva rôčky a už musela okúsiť mizernú rakovinu. Ale sviatky bude tráviť doma a v liste Ježiškovi jej mamka pripísala to najväčšie prianie – zdravie. Držíme palce, malá hrdinka!

Pamätáte si Sašku Wágnerovú? (3.12.2014)

Na Slovensku jej pred tromi rokmi už nedávali nádej a tak rodičia urobili všetko preto, aby získali veľkú sumu peňazí na operácie v Amerike. Mnoho ľudí a aj Dobrí anjeli pomáhali a Saška dnes rastie do krásy a väčšinu času trávi za oceánom. Z celého srdca vás pozdravuje a ďakuje, že ste boli medzi tými, ktorí jej dali šancu vyrásť.

Kritstián so sestričkou kedysi a dnes . . . (10.10.2014)

…aj s pomocou Dobrých anjelov…

Teleráno (16.10.2014)

Dnes sme boli s Luckou z nášho TV spotu MÁ TO ZMYSEL v Teleráne. Bola s nami aj jej mamka a psík Kesi. Videli ste? Tak snáď pribudnú ďalší Dobrí anjeli, nech je nás viac.

Superhrdinovia (13.10.2014)

Áno, ste superhrdinovia! Povedzte to ostatným. Možno tiež budú chcieť byť superhrdinami. Máme foto aj pre superhrdinov aj pre superhrdinky. Vyberte si, ak chcete zdieľať:-) Nech sa páči!

Chlapi sem sa! (10.10.2014)

Čo myslíte, aká bola včera nálada na tomto pozápasovom stretnutí? Veľký bojovník s rakovinou a chránenec Dobrých anjelov Edko (na foto aj s bratom Filipom) sa so svojim idolom stretol už viackrát, ale včera po zápase to muselo byť niečo! Edko, ďakujeme za fotku a prajeme aj Tebe konečne veľké víťazstvo!

8 rokov s DOBRÝM ANJELOM (5.9.2014)

8 ROKOV DOBRÝCH ANJELOV – s fotkou na kolotoči (malá foto) sme Ninku ako jednu z prvých prijali do Dobrého anjela. Prešlo osem rokov, dvakrát boj s rakovinou, transplantácia kostnej drene, zúfala finančná situácia, boj o život. Ale aj natáčanie známych reklamných spotov, veľké priateľstvá a VÍŤAZSTVO. 2.10. oslávil Dobrý anjel ôsme narodeniny. 1.10. oslávila narodeniny Ninka.

Parochňa je dobrá! (5.9.2014)

Lucka dávno nebola u kaderníka. Nemá vlásky. Včera ju po rokoch trápenia konečne prepustili domov z onkológie. A s čistým CT! A aha kam sme ju zobrali….A ona hneď odvážne a optimisticky: “ Parochňa je dobrá! Aspoň to nekváče.“ Úžasná hrdinka! Pomáhať sa oplatí!

Pomoc má zmysel (2.9.2014)

Pomoc má zmysel! Po niekoľkoročnom boji máme školáka!! Samino, nech sa ti darí. Raz z teba tiež bude Dobrý anjel:-)

Bojuje s rakovinou takmer celý jej mladý život (31.8.2014)

Peťka z východného Slovenska bojuje s rakovinou takmer celý jej mladý život. Aj po posledných vyšetreniach sa jej rodina nedočkala dobrých správ, naopak. Okrem toho má ochrnutú pravú nohu a ešte si ju aj zlomila. Je stále na antibiotikách a trápi ju mnoho ďalších zdravotných problémov. Obrovské náklady na cestovanie (teraz až do čiech) a náklady za lieky rodinu finančne ruinujú. Peťa, drž sa! Opieraš sa o barle, ale môžeš aj o nás, Dobrých anjelov! Pridajte sa k nám aj vy ostatní, Peťa, decká, mladí a ich rodiny vás veľmi potrebujú. Bez vás to nezvládnu!

Boli sme dnes pozrieť tých najväčších machrov (28.8.2014)

Boli sme dnes pozrieť tých najväčších machrov. Teda macherky. Z nemocnice pozdravujú Lucka alias Lulu a Barborka. Odkazujú, že ste super, keď pomáhate. Liečba náročná, peniažkov pomenej, veď mamky nepracujú. Baby, aj vy ste super! A aj vaše mamky. Tak sa držte, sme s vami! (PS: Lulu, nezabudni mi vyrobiť sľúbený gumičkový náramok:-)

Niekomu stačí pre radosť naozaj málo (26.8.2014)

Zabudnime na tablety, značkové oblečko a rýchlu jazdu na BMW. Niekomu stačí pre radosť naozaj málo.

SPOLU S LEYLOU PRINÁŠAME NOVINKU (12.8.2014)

Leyla zo Stropkova má DMO a trpí aj zákernou neurofibromatózou. Odteraz je možné stať sa Dobrým anjelom jej a tisícov ďalších detí za pár sekúnd pomocou platobnej karty. Bez poplatkov aj zo zahraničia. Využite našu unikátnu NOVINKU , ušetríte si čas a doprajte si dobrý pocit každý mesiac za pár sekúnd.

Pozdrav od Vladka (6.8.2014)

Vladko z Vranova nad Topľou nesedí a nechodí, ale aj vďaka vám sa to jedného dňa možno zmení. Absolvuje rehabilitácie a rôzne terapie. Jeho stav si vyžaduje neustálu pozornosť a mnoho trpezlivosti a lásky. Mamka dáva lásku, Dobrí anjeli podporu.

Keď je toho v rodine akosi viac  (27.7.2014)

Pomáhate aj pani Martinke a jej rodine. Jej dcérka je nepočujúca a trpí na zákernú neurofibromatózu. A aj mamka Martinka bojuje s rakovinou. Našťastie vďaka vám môžeme obom finančne pomáhať. A nielen im ale tisícom ďalších rodín s podobným osudom.

Hrdinka  (23.7.2014)

Prežila vojnu, odstraňovala míny, zachránila životy, našla na Slovensku nový domov, stará sa o syna na vozíku. A práve dostala rakovinu. Eva, sme s tebou! Ty si naj bojovníčka! (A kto ešte nie je Dobrým anjelom, prosím, pridajte sa.)

Dno, z ktorého sa dá dostať vďaka Dobrým anjelom (11.7.2014)

Ak by sme raz mali urobiť profil typického príjemcu vašej pomoci, bol by to človek v takej situácii ako Nataša. Bez vás sú tisíce rodín úplne stratené.

Ako Laura vyrástla  (25.6.2014)

Laurinke bol počas liečby oporou bráško, rodina a aj Dobrí anjeli. Takto sme im aj my pomohli vyrásť.