Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

Jedno šťastné manželstvo, dve onkologické diagnózy

Keď sa spoznali, mali už čo-to po tridsiatke, no veľmi rýchlo zistili, že sú si navzájom súdení. Ešte aj narodeniny majú v rovnaký deň. Netrvalo dlho a stáli spolu pred oltárom. Príbeh manželov Vargovcov z Bratislavy začal takmer idylicky. Veľmi túžili mať vlastné dieťa, no na tento krásny moment museli čakať ďalších päť rokov. O to viac sa tešili, keď sa im narodila ich dcérka. „Z manžela sa stal vzorný otec, venoval sa jej, vstával k nej v noci, vždy bol starostlivý a obetavý,“ spomína na toto obdobie pani Vargová. 

Hodená do vody

Život išiel deň za dňom, z malej dcérky sa stávala dospeláčka. Šťastné roky bratislavskej rodinky však nečakane prerušila zlá správa. Pani Vargovej zistili onkologické ochorenie, navyše vo vyššom štádiu. „Povedala som si, že buď zabojujem, alebo to vzdám a odídem. Veľa vecí som si uvedomila. Toľko som si toho nechávala ujsť, odkladala na neskôr a zrazu sa už nedalo. Život som si začala oveľa viac uvedomovať. Aj to, koľko dobroty mám vôkol seba. Možno to celé stálo za to,“ uvažuje pani Vargová. To, že sa má teraz oveľa lepšie, považuje za malý zázrak. Našťastie, aj keď nie bez komplikácií, chemoterapia zabrala a jej stav sa začal postupne zlepšovať. Podpora okolia a jej viera jej dodávali silu, aby to zvládla. 

„Povedala som si, že buď zabojujem, alebo to vzdám a odídem.“

Zlá správa číslo dva

Po roku a pol od začiatku liečby pani Vargovej diagnostikovali onkologické ochorenie aj pánovi Vargovi. „Po tom ako sme sa to dozvedeli, šli sme spolu do kostola a pomodlili sme sa. Povedali sme si, že za všetkým urobíme hrubú čiaru a začneme bojovať spoločne, odznova. Celé to obdobie, keď sa liečili posilnilo aj ich manželstvo. „Vždy bolo krásne, ale počas týchto dní sme sa viac spoznali a zblížili. Za to som vďačná. Išlo nám síce o život, no prijali sme to ako jeho súčasť. Otvorilo nám to oči a naše životy majú teraz nový zmysel,“ dodáva.

Operácia našťastie pomohla a pán Varga teraz žije s istými obmedzeniami plnohodnotný život. Aj keď sa už majú obaja manželia lepšie, po operácii a liečbe je to s pracovnými príležitosťami náročné. Pani Vargová pracuje na pol úväzku, jej manžel je aktuálne nezamestnaný. Preto im príspevky od Dobrých anjelov veľmi uľahčili život hlavne počas tých najťažších dní liečby.
 
„Či už to bola špeciálna strava, školské pomôcky pre dcéru, ošatenie, alebo cestovné na vyšetrenia, veľmi nám to pomohlo, naozaj, veľmi ďakujeme a je skvelé, že sa nájde toľko ľudí, ktorí pomáhajú iným,“ hovorí pani Vargová.