Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

RAKETOMETNÝ ODDIEL DOSTAL SHOOTYHO ANJELSKÉ KRÍDLA

Profesionálna vojačka a mamka autistického syna Lucia Szöllös je Dobrým anjelom už dlhšie. Často práve ľudia, ktorý majú život oveľa komplikovanejší ako väčšina, sa rozhodnú pomáhať aj druhým.

Dobrý anjel LuciaLucia Szöllös hovorí: „ Áno, je náročné časovo aj finančne cestovať za odborníkmi. Nie je to ľahké ani z psychickej stránky. Napriek tomu denne ďakujem Bohu, že nebojuje so zákernou chorobou, ktorá by nám ho mohla zo dňa na deň vytrhnúť z náručia. Je mi cťou pomáhať a prispievať rodinám, ktoré toto šťastie nemajú. Diagnóza môjho syna ma urobila všímavejšou k osudu iných ľudí. Tým, že je môj syn „INÝ“ spravil aj zo mňa iného – lepšieho človeka. Mám šťastie, pretože mám milujúcu rodinu a priateľov, ktorí mi veľmi pomáhajú. Taktiež moja práca mi pomáha vyrovnať sa s touto náročnou situáciou. To, že nemusím odísť zo zamestnania, ako to musela urobiť väčšina rodičov s chorým dieťatkom, čím sa im značne znížil finančný príjem, je veľké šťastie.“

Lucia Szöllös pracuje 14 rokov ako profesionálna vojačka v Raketometnom oddiele v Rožňave vo funkcii zdravotník. Že ste nevedeli, že takýto oddiel  máme v ozbrojených silách? Ani my. Laicky povedané sú to delostrelci.

Vždy si myslela, že by práca mala byť nejako prepojená aj s dobročinnou činnosťou, ale keďže v armáde peňazí navyše niet, tak sa rozhodla urobiť to po svojom a prispela do Dobrého anjela za celý oddiel a tak odteraz máme na Slovensku „vojačky a vojakov rakeťákov“ s krídlami.

Ide o jednorázový väčší príspevok popri jej bežnej pravidelnej pomoci. Ľudia občas dávajú nezvyčajné darčeky. Napríklad prispejú za niekoho na charitu. Aj my dávame túto možnosť a obdarovaný tak dostane symbolické anjelské krídla. Lucia vybrala pre  svoj oddiel tie od Shootyho.
„ Pokiaľ budem mať stály príjem, vždy sa nájde čiastka, ktorou môžem pomôcť niekomu, kto to potrebuje.“ Hovorí mladá vojačka a mamka. A nám neostáva nič iné len Lucii zasalutovať.

Cvičenie raketometného oddielu v Lešti. Zdroj: Facebook Ozbrojených síl SR