Facebook Twitter Instagram YouTube Search Arrow Contract Payment Credit card SMS Other payment

Ema tlmočí rodičom a zotavuje sa z rakoviny.

Ema je veľmi samostatná. To vieme na prvý pohľad posúdiť aj z toho, kto vypísal žiadosť do Dobrého anjela. Poväčšine je to rodič, len zriedka študent a veľmi zriedka dieťa zo základnej školy. Avšak vtedy ( koncom roka 2017 ) trinásťročné dievča vypísalo tlačivo a napísalo svoj príbeh samé. Bude to asi tým, že to ona je od detstva spojkou rodiny s vonkajším svetom. Jej rodičia sú obaja nepočujúci.

Z bolesti nohy sa vykľul nádor a Ema sa musela z bytu v Poprade presunúť na onkológiu do Banskej Bystrice. A rodičia prišli o tlmočníčku. Ema vie od malička posunkovú reč, chodieva všade s rodičmi a pomáha im. Vlastne chodievala. Na úrady, na rodičovské, niekedy aj do práce.  Vybavovala reklamácie, objednávala rodičov k lekárovi. Potom sa jej hlavnou tlmočníckou náplňou stala komunikácia s onkológmi a oboznamovanie rodičov so svojou ťažkou diagnózou. A nebolo to jednoduché, ako dieťa nebola ušetrená žiadnych informácií, všetko od lekára k rodičom smerovalo cez ňu.

Ema má za sebou chemoterapie a náročnú liečbu. Pomaly sa začína zotavovať a chodiť medzi spolužiakov. Na školu sa už veľmi tešila. A pekná rodina je zase spolu. Vrátane psa Gucciho. Bez pomoci Dobrých anjelov by to mala aj táto rodina oveľa ťažšie.