Vymeň LIKE za LIFE

Život nie je taký dokonalý ako na Facebooku. Staň sa Dobrým anjelom a aj vďaka Tebe môžu mať tí, ktorí bojujú s ťažkou chorobou, šťastný status. Toto sú ich skutočné príbehy:

Som Kyara a toto je môj status

Maminu mi pred časom vzala rakovina. Dnes sa na onkológii liečim aj ja. Stará sa o nás len ocino. Kedysi bol IT odborník, veľa cestoval a dobre zarábal. Dnes sa naplno venuje mne a môjmu bračekovi.

Náš život sa otočil hore nohami, pretože žijeme v strachu z mojej choroby. Pomáha nám babička, ešteže ju máme, aj keď aj pre ňu je to veľmi ťažké. Všetci sme plní nádeje, že už budúci rok budem opäť behať po vonku so svojimi kamarátmi.

Kyara z Bratislavy

Som Katka a toto je môj status

Volám sa Katka slaná. Slaná nie je moje priezvisko, ale choroba. Mám cystickú fibrózu a patrím medzi slané deti. Na pľúcach sa mi tvorí hlien, ktorý je oveľa hustejší ako bežný hlien zdravých detí. Mohol by ma zadusiť. A tak musím cvičiť, inhalovať, učiť sa vykašliavať ho, rehabilitovať a mať aj špeciálnu diétu.

Mám za sebou aj niekoľko operácií a v nemocnici som už ako doma. Chcela by som byť zdravá. A chcela by som, aby všetky deti ako ja mali svojich anjelov.

Katka z Hradišťa pod Vrátnom

Sme Mário a Adam a toto je náš status

Nemal som ešte ani rok, keď našim povedali, že mám veľký nádor na obličkách, ktorý prechádza až cez chrbticu. Prešiel som mnohými operáciami aj cyklami chemoterapie. Po šiestich rokoch trápenia, keď bola liečba ukončená, sa mi narodil brat Adamko.

Naši sa však netešili dlho, lebo aj jemu našli rovnaký nádor. A tak začal celý kolotoč odznova, mamina s Adamom v nemocnici, ja konečne doma, ale bez mamy. Celé trápenie našej rodiny trvá pätnásť rokov. Ešteže existujú Dobrí anjeli.

Mário z Kráľovského Chimca

Som Zuzana a toto je môj status

Neviem sa dočkať tej chvíľe, keď budem môcť nastúpiť do práce a budem ja pomáhať iným. No dnes je situácia taká, že som kvôli mojej chorobe už minula všetky úspory. V roku 2016, keď mala moja Dianka päť rokov, mi povedali, že mám rakovinu. Ja, mama malého dievčatka!

Nasledovalo ožarovanie, chemoterapia, zastavenie liečby sklerózy multiplex a pomalé rúcanie sa môjho sveta, ktorý sa dnes snažím znova postaviť. Dianka mi vraví, že to zvládneme a ja veľmi chcem, ale bez pomoci to už nedokážem. Za moju Dianku som veľmi vďačná. Rovnako ako som vďačná za každého anjela, ktorý stojí pri rodinách, ako je tá naša.

Zuzana z Bratislavy

Som Josef a toto je môj status

Ostal som na deti sám, matka o ne nejaví záujem. Bol som plný odhodlania, no v roku 2016 som dostal rakovinu. Je to veľmi ťažké, som slabý, výrazne som schudol, mám bolesti a nedokážem prehĺtať. No najviac ma mrzí, ako ťažko sú skúšaní Andrej a Isabel.

Útočisko hľadajú v hudbe, sú nesmierne talentovaní. Andrej hrá na bicích, Isabel na klávesoch a úžasne spieva. Veľmi by som chcel svojim deťom vytvoriť prostredie, v ktorom budú cítiť istotu. Ale ako? Bez síl a bez peňazí. Takto by sa nechcel vidieť žiaden otec, žiaden rodič. Ani takto vidieť svoje deti.

Josef z Čadce

Som Sybila a toto je náš status

Keď sa nám narodil Vladko, bola to v rodine obrovská radosť. Jediné, čo ju kazilo, bolo, že Sybilka akosi prestávala chodiť. Vladko mal dva mesiace, keď sme sa dozvedeli, že dvojročná Sybilka má svalovú atrofiu SMA. Bohužiaľ, o tri mesiace neskôr sa potvrdila táto strašná diagnóza aj u Vladka. Za pol roka sme z jedného zdravého dieťatka mali dve so zákernou diagnózou. Milujeme ich však ešte viac.

Obaja sú veľmi bystrí, majú sa veľmi radi a pomáhajú si. Pre naše deti je veľmi dôležité cvičenie, posilňovanie svalstva, plávanie a rehabilitíácie. Aj vďaka Dobrým anjelom môžu mať moje deti rovnakú šancu na pekný život ako ich zdraví rovesníci, za čo im ďakujem.

Sybila z Kremnických Baní

Som Barbora a toto je môj status

Dvaja školáci ostali doma s manželom, ja som musela okamžite nastúpiť s Jakubkom do nemocnice. Mal len tri mesiace, keď lekári zistili, že jeho život ohrozuje nádor. Podarilo sa ho chirurgicky odstrániť, no kým som čakala na výsledky, takmer som ošedivela od strachu.

Nádor bol zhubný, nastali dlhé mesiace pobytu v nemocnici. Malá dcérka nechápala, prečo sme odišli, ďalší syn sa trápieval sám vo svojej izbe. Trpeli sme všetci. A trpíme aj teraz. Ale rovnako veríme, že raz všetko dobre dopadne.

Barbora z Bratislavy

Som Dominik a toto je môj status

Ako dvojmesačnému mi zistili osemcentimetrový nádor v brušku a okamžite som sa s maminou ocitol na onkológii, kde sme začali s chemoterapiou. Nádor lekári nevybrali, lebo by som bol ešte viac ohrozený.

Vraj nikdy nebudem chodiť, pretože nádor mi tlačí na miechu. Moji rodičia a starší braček, aj keď žijú v neustálom strachu o môj život, sa nikdy nevzdajú. Vďaka pomoci Dobrých anjelov sa to dá zvládnuť.

Dominik z Dudiniec

Som Jasmínka a toto je môj status

Mala som len šesť rokov, keď ma opakovane začali trápiť vysoké horúčky. Keď sa však pridali aj bolesti rúk, moja mamina sa nenechala odbiť slovom viróza. Po odbere krvi sa mi do pár hodín zmenil celý život.

Zrazu sme sa s maminou, ktorá sa o mňa stará sama, ocitli na onkológii. Mamka musela zanechať prácu, a tak sme v nemocnici už viac ako pol roka. Aj keď nám stále pomáha babka, sme dve bojovníčky a veríme, že sa čoskoro vyliečim.

Jasmínka z Šale–Veča

Staňte sa dobrým anjelom

Spoločne pomáhame každý mesiac trom tisícom rodín s deťmi, ktoré bojujú so zákernou chorobou.

Po registrácii získate údaje pre platbu aj všetky údaje pre prihlásenie do Vášho účtu Dobrého anjela, na ktorom presne uvidíte, komu každý mesiac pomáhate. Výška mesačného príspevku a doba prispievania je ľubovoľná. Každé euro pomôže. ĎAKUJEME.


FAQ

1. Môj dar rodine

Výška pravidelného daru / mesiac


Príspevok preposielame
do posledného centu.

Jednorázový príspevok
Zadajte výšku príspevku.

2. Moje údaje

*:

3. Spôsob platby

Alebo môžete prispievať cez SMS.
Alebo iným spôsobom.
Zadajte spôsob platby.

* povinný údaj
*

SPRACOVANIE OSOBNÝCH ÚDAJOV – ZHRNUTIE ZÁKLADNÝCH INFORMÁCII

Systém poskytovania finančnej podpory je založený na úplne transparentnej podpore zo strany darcov, ktorí si môžu zistiť, komu pomáhajú. Dobrý anjel preto bude spracovávať osobné údaje Vás, ako darcu, ktoré mu poskytnete a to najmä identifikáciu Vás, ako darcu a Vášho daru a ďalej pre zriadenie prístupu do system podpory a jeho správy, aby ste mohol/mohla sledovať, ktorému príjemcovi pomoci bol Váš dar poskytnutý. Osobné údaje bude takto Dobrý anjel spracovávať na základe Vášho súhlasu, ktorý mu udelíte označením príslušného políčka nižšie. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať, a to úplne, alebo I čiastočne. Mimo toho môže Dobrý anjel spracovávať Vaše osobné údaje zo zákonných dôvodov v súvislosti s plnením svojich právnych povinností a tiež pre ochranu Dobrého anjela. Podrobné informácia o spracovaní osobných údajov a tiež o Vašich právach sú dostupné na webovej adrese www.dobryanjel.sk/oou. Prosím, aby ste sa s nimi pri udeľovaní Vášho súhlasu zoznámil/zoznámila a v prípade akýchkoľvek otázok sa na nás neváhal/neváhala obrátiť. Po dokončení registrácie Vám budú tieto informácie tiež zaslané na Váš email.

Úplné znenie poučenia o spracovaní osobných údajov pre Dobrých anjelov www.dobryanjel.sk/oou

*

Pre pokračovanie v registrácii musíte súhlasiť so spracovaním svojich osobných údajov a s Podmienkami poskytovania finančnej pomoci.